TEKNOLOJİ ve BİLGİ İŞLEMİN ÖNEMİ

Birçok şirketin evden çalışma sistemine geçişi ile birlikte video konferans, online görüşme ve yazışma platformları ile uzaktan eğitim portallarının önemi görülmüştür. Donanımsal üretim bir miktar zarar görürken, iletişim portalları, mobil uygulamalar, web siteleri, eğitim platformları ve yapay zeka yazılımları yüksek-düşük bütçeli şirketleri ve bireyleri ayırmaksızın iş kaybından korurken, virüse karşı tedbir ve sosyal mesafe konularında önemli ayrıcalıklar sağlamaktadır.

Bankaların mobil uygulamaları, şirketlerin işlerini yürütüp takip edebilecekleri masaüstü ve internet uygulamaları, şirketlerin kimliği olan web siteleri, ticaretin durmasına engel olan e-ticaret sitelerinin yolu yazılım sektöründen geçiyor! Böyle bir dönemde iş kaybını minimuma düşüren bu bileşenler artık daha çok tercih ediliyor. Bu süreçte çok sayıda banka mobil uygulamasını geliştirip güncelleyip kullanıcının tercih etmesi için teşvik ediyor. Telefonlar ile uzaktan çözün üreten alanlar genişletiyor ve şirketler kendi uygulamaları ile kitlelerin erişimini güvenli bir hale getirmek için projelerini oluşturuyorlar. Operasyonel takiplerin mümkün kılınması için masaüstü ya da internet destekli uygulamalar için talepler artmaya başladı. Ev güvencesinde işlerin de aksamamasını sağlayacak her eylem yazılım sektöründen geçiyor.

Özel okullar kendi eğitim portallarını planlamaya başladılar bile! MEB açıklaması ile 23 Mart’ta ilk kez başlayan uzaktan eğitimin uzun bir süre daha devam edeceği öngörülüyor. Uzaktan eğitim sistemi ile özel okullar da kendi eğitim platformlarını kurmak ve işletmek durumunda kaldılar. Eğitim alanına da yansıyan uzaktan çalışma durumu yepyeni bir gereksinimi daha açığa çıkardı. Kendi sistemlerini kurup geliştiren özel okullar da öğrencilere eğitim vermek için özel eğitim platformları oluşturdular. Süreç ilerledikçe sınav oluşturma gibi ek özelliklere de ihtiyaç duyulacak portallar, sürekli olarak gelişim gerektirecek bir alana daha işaret ediyor. Eğitimin uzaktan da yönetilmesi, yeni yollar açacak ve özel sistemlerin gelişip, daha sonra da takibi gereken durumlarda online platformlara olan ihtiyacı devam ettirecek gibi görünüyor.

Teknoloji sektörünün ve yazılım dünyasının sunduğu imkanlar şirketlerin ve eğitim alanının gündeminden çıkmıyor. Sürecin tahmin edilememesi bu imkanlardan yararlanarak salgından korunmak, bu esnada işlerinden ve eğitimlerinden eksik kalmamak isteyen şahıs ve kurumların en yakın arkadaşı teknoloji oluyor. Ticaret de artık e-ticaret üzerinden yürütülüyor. Haberleşmeden, ticarete, eğitimden, şirketlerin iş takiplerine kadar her alanda hizmet veren teknoloji ve yazılım sektörünün önemi tekrar gözler önünde!

e2 yazılım olarak eğitim portallarından, e-ticaret sitelerine, mobil uygulamalardan hayalinizdeki uygulama ve sitelere kadar verdiğimiz hizmetlerle döneme katkımızı sağlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Bizler de bu süreçte yazılım sektörüne gelen taleplerden ideal düzeni kurmaya yarayacak iş geliştirme programlarından, mobil uygulamalara kadar çeşitli yazılım alanlarında ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. Hizmetlerimizi inceleyip iletişime geçebilir, blog yazımızı sosyal medya platformlarında paylaşabilirsiniz.